ورق گالوانیزه شیروانی

ورق گالوانیزه شیروانی


ورق گالوانیزه شیروانی چیست؟

ورق شیروانی همان گالوانیزه رنگی است که باتوجه به کیفیت بالایی که دارد و زیبایی خاصی که درآن بکار رفته است مورد استفاده برای زیباسازی ظاهری ساختمان قرار می گیرد و با استفاده از دستگاه های مخصوصی که وجود دارد با طرح هایی مانند ورق سفال، ورق ذوذنقه، ورق سینوسی، شادولاین و کرکره ای در فرم های به خصوصی  ساخته شده و به بازار عرضه می شود.

ضخامت ورق گالوانیزه شیروانی 0.5 میلیمتر است. ورق گالوانیزه از  ورق روغنی تولید می شود ابتدا ورق روغنی با روش گالوانیزاسیون با پوشش روی پوشانده می شود سپس با رنگ مخصوص ورق های گالوانیزه به ورق رنگی تبدیل می شود سرانجام با دستگاه های مخصوصی طرح هایی نظیر طرح سینوسی، ذوذنقه ای و … بر روی ورق اعمال می شود و ورق رنگی به ورق شیروانی تبدیل می شود.

 

ورق گالوانیزه شیروانی

ورق گالوانیزه شیروانی

مزایای ورق گالوانیزه شیروانی :

  • نصب آسان و سریع
  • مقاومت بالا در شرایط رطوبت و شرایط آب و هوایی مختلف
  • استقامت و مقاومت بالا در برابر زلزله، پوسیدگی، شکستگی، ترک و خوردگی
  • قیمت آن بسیار مناسب است.
  • ظاهری بسیار زیبا دارد.
  • وزن آن سبک است.
  • عدم تغییر رنگ در شرایط مختلف آب و هوایی
  • به دلیل سبک بودن آن حمل و نقل و جا به جایی آن آسان است.
  • جلوگیری کامل از نفوذ باران به داخل ساختمان

قیمت ورق گالوانیزه شیروانی :

قیمت ورق شیروانی رنگی به عواملی مانند اندازه ورق، وزن ورق، کیفیت تولید، کارخانه سازنده، جنس ورق و ضخامت بستگی دارد.

قیمت ورق شیروانی گالوانیزه مانند دیگر فلزها در حال نوسان است از این رو باید قیمت را از سایت های فروش آهن بررسی کرد.

انواع ورق گالوانیزه شیروانی :

1- طرح سفال: ورق طرح سفال ازپرکاربردترین و زیباترین ورق شیروانی می باشد. قیمت برش ورق های شیروانی طرح سفال تقریبا دو برابر و شاید بیشتر از سایر طرح ها باشد علت این افزایش قیمت بازه زمانی است که صرف برش می شود با این وجود تقاضا برای ورق شیروانی طرح سفال بیشتر از دیگر طرح ها می باشد.

ورق گالوانیزه شیروانی طرح سفال به سه بخش تقسیم می شود:

ورق طرح سفال ژنوا: جدیدترین نوع ورق شیروانی رنگی ورق طرح سفال ژنوا است. این ورق به طرح سفال فرانسوی و طرح سفال ایتالیایی معروف است.

رنگ آن با سلیقه مشتریان تولید شده و بسیاری از رنگ ها موجود می باشد. طول ورق ژنوا به دلخواه مشتری می باشد. این نوع ورق در دو عرض 100 و 120 سانتی متر تولید می شود. ضخامت آن به درخواست مشتری بین 0.04 میل تا 0.60 میل می باشد.

ورق طرح سفال پالرمو: این محصول در ایتالیا و در شهر پالرمو تولید و عرضه شد. این محصول وزن سبکی دارد و شکننده نمی باشد. این ورق سرعت اجرای پروژه را زیاد می کند و سازه را در برابر زلزله مقاوم می کند. جنس این ورق بیشتر از نوع ورق گالوانیزه شیروانی رنگی می باشد به همین دلیل است که تنوع رنگی بالایی دارد.

ورق طرح پالرمو مناسب سقف های آلاچیق ها، سقف ویلاها و… می باشد.

ضخامت آن عمدتا 0.5  میلیمتر است.

عرض آن 100الی  125است.

  • ورق طرح سفال پرچین: کاربرد ورق شیروانی طرح سفال پرچین در ساخت سقف، سردرها، پوشش پارکینگ و … می باشد.

2- ورق شیروانی ذوذنقه: این ورق نوعی از ورق گالوانیزه می باشد که در عرض آن بصورت مربعی شکل ایجاد شده است. ضخامت این نوع ورق بین 0.3 میلی متر تا 2 میلی متر و عرض آن در حدود 100 تا 125 سانتی متر می باشد البته این ورق بیشتر در اندازه های 0.04 و 0.6 مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر مشتریان این نوع سایز ورق را تهیه می کنند.

قیمت ورق ذوذنقه تحت تاثیر قیمت ورق روغنی می باشد. اما مهمترین عاملی که قیمت ورق ذوزنقه را تحت تاثیر قرار می دهد طول این ورق ها می باشد.

3- ورق شادولاین: ورق طرح شادولاین از زیباترین طرح های موجود در انواع ورق های شیروانی می باشد. ضخامت این ورق ها بین 0.5 و 0.7 می باشد. ورق شادولاین در هنگام نصب به صورت معمولی روی هم قرار می گیرند و با استفاده از پیچ بهم متصل می شوند. این ورق ها در برابر زنگ زدگی، خط و خش، نور آفتاب و … مقاوم هستند.

جنس پوشش این نوع ورق روی می باشد. عرض ورق 1000 سانتی متر و 1250 سانتی متر.

طول ورق از 20 سانتی متر.

آخرین استعلام قیمت بروزرسانی را از ما بگیرید.

09122659553

۰۲۱۶۶۶۷۰۸۳۳
۰۲۱۶۶۶۷۱۴۳۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.